KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11107617
*
nr 1110 7617
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:59:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 19:28:31
1
1.400 kr
22/5 19:37:27
2
1.500 kr
22/5 19:54:09
1
Vinnande bud
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Lisa Larson
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Läs mer om Lisa Larson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk lisa larson lisa larsson skandinavisk keramik skulptur svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige
-
6038 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Malin ur Larsons..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:43
-
6035 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Pelle ur Larsons..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:20
*
Lisa Larson
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Lisa Larson
nr 1110 7617
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Amalia ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 19:28:31 | 1 | 1.400 kr |
22/5 19:37:27 | 2 | 1.500 kr |
22/5 19:54:09 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Lisa Larson
Lisa Larson, smÃ¥ländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.Läs mer om Lisa Larson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk lisa larson lisa larsson skandinavisk keramik skulptur svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige
-
6038 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Malin ur Larsons..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:43 -
6035 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Pelle ur Larsons..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:20